imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
Ethics refers to the understanding of what constitutes good or bad behavior and help to guide our behaviors.
The Declaration of Independence talks about all men being created equal and having certain protected rights. Some colonists believed that this idea didn’t apply
There were.........people on the bus that we couldn't find a seat.1. so much2. so many3. such
Passover is celebrated of the jewels Exodus from slavery in ___
True or False : The punnett square is used to predict the probability of certain genotypes and phenotypes based on the parents traits.
Engths of Right Triangles Triangle A C B is shown. Angle A C B is a right angle. The measure of angle A is 15°, and the length of side BC is 8. What are the len
As you take notes about your sources, it's important to record only information that A. affirms your thesis statement. B. relates to your topic and purpose. C.
According to determinism, people are morally responsible for their actions. TRUE OR FALSE
You probably cross the street several times a day as you travel to the places you need to go. While it may be a normal part of your day, crossing the street can
How many solutions are in this problem? #3. -9m^2+m-7=0 discriminant .b^2-4ac =1-4×(-9)×(-7) =1-252=-251 Answer: -251